GWC płytowe

Wymiennik płytowy- to oryginalne opatentowane rozwiązanie umożliwiające pozyskanie zawartego w gruncie chłodu latem oraz ciepła w okresie grzewczym w maksymalnie wydajnym stopniu.

Modułowy sposób budowy oraz konstrukcja wymiennika gruntowego ciepła umożliwia wykonanie układu dla obróbki powietrza wentylacyjnego o wydajności od 200-30 000 m3/h.

Wymiennik wykonany jest z płyt z materiału antystatycznego, co w połączeniu z niewielką prędkością przepływu gwarantuje bezpieczne użytkowanie przez okres wielu lat.

gwcdom

Obsługa wymiennika sprowadza się tylko do dbałości o czystość filtra powietrza na czerpni i systematycznej wymiany (min. raz na 3 miesiące). W ten sposób zapobiegamy wzrostowi oporów pobierania powietrza i wstępnie filtrujemy je z kurzu.

Wymiennik czyści się w sposób naturalny, korzystając z dobrodziejstw matki natury. Naturalna flora bakteryjna wymienników bezprzeponowych nie dopuszcza do rozwoju niekorzystnych dla człowieka czynników chorobotwórczych. Od czasu do czasu można przeczyścić rurę łączącą czerpnię z kolektorem wymiennika. Dzięki odpowiednio dobranej izolacji termicznej i niewielkiej grubości podłoża żwirowego może być płytko posadowiony(około 0,7m poniżej gruntu). Umożliwia to wykonanie go w miejscach o wysokim poziomie wód gruntowych.

GWChala1

Bezprzeponowy przepływ powietrza (w bezpośrednim kontakcie z odpowiednio przygotowaną warstwą gruntu) umożliwia odprowadzenie bezpośrednio do gruntu kondensatu powstającego w procesie schładzania powietrza, zapobiega rozwojowi grzybów i pleśni wykorzystując stabilizujące działanie naturalnej flory gruntu. Odpowiednie ukształtowanie strugi powietrza przepływającego przez płytowy wymiennik zapewnia skuteczną wymianę ciepła.

Podstawowe wyróżniki charakteryzujące płytowy gruntowy wymiennik ciepła PROVENT-GEO: praktycznie 100%-owa wymiana cieplna z gruntem, możliwość posadowienia wymiennika na niewielkiej głębokości, niewielkie straty ciśnienia,

Komentarze są wyłączone.